Z ostatniej chwili czyli naszyjnik inspirowany Kenią

Zabierałam się do napisania tego wpisu jak do rozpoczęcia pracy konkursowej, którą dzisiaj będę prezentować… Czyli moim hasłem przewodnim: „to co masz zrobić dzisiaj, zrób jutro albo pojutrze, ale najpóźniej za 3 dni!” Skandal! Czyżby prokrastynacja? Hola, hola! Tak, ale nie w przypadku koralików!

Sęk w tym, że w okresie letnim często, a nawet codziennie, zdarzają mi się skoki w bok, tzn. niestety zdradzam koraliki z rowerem i ogrodem i wtedy myślę sobie: „szkoda tylko, że dnia się rozciągnąć nie da według własnych potrzeb…”

A nie powiem, staram się być osoba zorganizowaną, lubię planować i lubię mieć zaplanowane. A jak już się do czegoś zabieram, bo mam podany konkretny termin ukończenia, to pracę zawsze zaczynam wcześniej, żeby tylko nie na ostatnią chwilę, żeby się nie spieszyć, żeby nie stresować, żeby się wyspać, żeby nie mieć pretensji do samej siebie…cóż, z wykonaniem dzisiejszego naszyjnika pędziłam jak struś przez pustynię. Nigdy więcej… mam nadzieję 🙂

Jak już wspominałam naszyjnik jest konkursowy. Inspiracją kolejnej odsłony konkursu, Kalendarz Royal Stone 2017 jest Kenia. Jeśli macie ochotę wesprzeć uczestników to zostawiam Wam link TUTAJ.

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią1

Symbolem jaki mi prostemu człowiekowi skojarzył się z Kenią natychmiast była sawanna, zachód słońca oraz charakterystyczne drzewo z pięknym kapeluszem: akacja; że będzie naszyjnik wiedziałam od razu, ale w jakim kształcie? Spojrzałam na mapę Afryki, tak! Granice Kenii. Pomysł pojawił się szybko, tylko do wykonania zbierałam się przysłowiowe sto lat. Na szczęście zdążyłam:)

Praca została wykonana tradycyjnie haftem koralikowym. Użyte materiały to:

  • koraliki Toho 11/0, 15/0
  • koraliki Rocaille 12/0, 11/0
  • koraliki fire polish
  • sznurek etniczny
  • czarna ekoskórka do podszycia pracy

A teraz zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć:

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią22

Naszyjnik haftem koralikowym inspirowany Kenią w trakcie pracy

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią2

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią3

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią4

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią5

NAszyjnik wyszywany koralikami ispirowany Kenią33

 

 

You may also like