Świąteczne kolczyki, bo jest tylko jeden taki dzień w roku

Kolczyki haftem koralikowym z pomponikami6

Wracam po dłuższej przerwie, a jak powrót to przecież musi być efektowny…no dobrze, może nie sam powrót, ale przynajmniej to, z czym wracam 🙂

Nie będę się rozpisywała skąd ta moja nieobecność, powody niestety nie były związane z niczym pozytywnym….ale wróciłam. Same powroty wcale nie są łatwe, bo człowiek wypada z obiegu, nie odwiedza blogów innych koralikomaniaczek i rękodzielniczek i nie wie czego się spodziewać, może jego wesoła twórczość została już dawno zapomniana 😉 Tak czy siak, jak dobrze jest wrócić.

Kolczyki haftem koralikowym z pomponikami6

A wracam z kolczykami zrobionymi specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, bo na Wigilię stylówa musi być 😉 Kolczyki miały być stosunkowo duże, błyszczące i zdominowane przez kolor czerwony. Wydaje mi się, że założony cel został osiągnięty. Jednak samo dążenie do jego osiągnięcia już takie łatwe nie było.

Kolczyki haftem koralikowym z pomponikami3

Kolczyki haftem koralikowym z pomponikami3

W tym przypadku, jak i niektórych innych, bo nie twierdzę, że rzadko mi się to zdarza, miałam wyłącznie elementy, które do wyrobu kolczyków chciałam wykorzystać. Jeśli chodzi o sam pomysł na wszystko, pustka. Nie zaprzeczam, że kilka razy pracę prułam, bo raz nie pasowało mi to, drugi tamto, a za trzecim razem jeszcze co innego. Na sam koniec okazało się, że kolczyki zdecydowanie lepiej wyglądają do góry nogami i tak już zostało. Rozmyślałam jeszcze nad dodaniem chwostów, ale stwierdziłam, że byłoby za dużo bogactwa w bogactwie 😉

Kolczyki haftem koralikowym z pomponikami6

Kolczyki wyszywałam tradycyjnie na filcu, koralikami toho oraz czeską preciosą, mamy tam też kaboszony, filigrany w postaci róży oraz miniaturowe pomponiki, które przykleiłam jako zakończenie całości. Jeden kolczyk wyszedł odrobinę większy, ale to wszystko z powodu ciągłej zmiany koncepcji…najpierw wykonałam jeden kolczyk w całości a potem, na jego podobieństwo, drugi.

Kolczyki haftem koralikowym z pomponikami3

A oto prezentacja kolczyków na żywym człowieku podczas rzeczonej świątecznej wigilii.


Pozdrawiam Was i do usłyszenia!

You may also like