Lato abstrakcyjnie

Delikatny pastelowy naszyjnik wyszywany koralikami

Powracam po dłuższej przerwie wraz z końcem wakacji. Przyznaję się, że było leniwie i beztrosko, ale od tego przecież jest lato i każdy z nas ma taki moment w roku kiedy musi odciąć się od wszystkich i od wszystkiego. Przerwy zawsze sprawiały, że wracałam z nowymi siłami, pomysłami i pełna energii. Mam nadzieję, że teraz również tak będzie. Wytłumaczywszy swą niewytłumaczalną i karygodną nieobecność  oznajmiam, że jestem i od razu przechodzę do rzeczy, ponieważ dzisiaj będzie krótko i na temat.

Po pierwsze, pomimo całego lenia i nic nie robienia, pod koniec lata chwyciłam za igłę, nitkę i koraliki. Szybko naszkicowałam to co siedziało w mojej głowie i zaczęłam wyszywać. Moim celem był oczywiście naszyjnik. Założenie było proste: miało być delikatnie, zwiewnie, pastelowo, abstrakcyjnie i romantycznie. Czy założony cel został osiągnięty? Moim skromnym zdaniem tak, ale jeśli się nie zgadzacie piszcie śmiało w komentarzach. Naszyjnik został wykonany technika haftu koralikowego, w środku pracy zauważycie zbitek białego materiału – to biała organza, podobną użyłam robiąc naszyjnik z okazji świąt Bożego Narodzenia. Organza miała dodać zwiewności i lekkości. Sam naszyjnik został zawieszony na delikatnej, białej wstążce.

Jak Wam przypadł do gustu?

 

Delikatny pastelowy naszyjnik wyszywany koralikami

Delikatny pastelowy naszyjnik wyszywany koralikami

Delikatny pastelowy naszyjnik wyszywany koralikami

Delikatny pastelowy naszyjnik wyszywany koralikami

Przeglądając internet i nadrabiając zaległości, nigdy nie omijam Szuflady i jej konkursów, dlatego drugą rzecz jaką chciałam wspomnieć to zgłoszenie mojej pracy do drugiego w mojej karierze wyzwania szuflady:

Obejrzałam już wszystkie zgłoszone tam prace, jestem pełna zachwytu i oczywiście wszystkim uczestnikom życzę powodzenia.

A na sam koniec zostawiłam sobie malusieńką wisienkę na torcie 🙂 Jeśli pamiętacie moją pracę z ważką to pozwólcie, że pochwalę się iż została ona wyróżniona w konkursie Szuflady i opublikowana w sierpniowym numerze magazynu Beading Polska, dla mnie to ogromny sukces, bardzo się z niego cieszę i dlatego nie mogłam pominąć go milczeniem. Wszystkie wyróżnione w konkursach prace znajdziecie na stronach 13-15. Gorąco Was zachęcam do ich przejrzenia, jest co podziwiać.

Do usłyszenie wkrótce!

You may also like