Kolczyki ściegiem brick stitch czyli przygotowania do świąt ruszyły pełną parą

Kolczyki ściegiem brickstitch9cc

Przed koralikowaniem nie jest w stanie powstrzymać mnie nic, nawet złe samopoczucie, chorubsko i nadchodzące święta. Przyznam, że w tym roku i tak świetnie się trzymałam, ale cóż zrobić…nie powiem, że przyszła kryska na Matyska, bo cały czas w czapce oraz kurtce chodzę i nie rzuciłam się na pierwsze promienie słoneczne z krótkim rękawkiem ,a i tak coś się przyczepiło:/

Z jednej strony mnie to cieszy, bo więcej czasu na robótki ręczne, ale jak można cieszyć się z bycia chorym, przecież to chore! Inna sprawa, że święta zbliżają się wielkimi krokami a ja zamiast o przygotowaniach przedświątecznych myślę o zrobieniu biżuterii. Zresztą jakby nie patrzeć to też składa się na przygotowania do świąt 😉 Padło na kolczyki, bo właśnie kolczyków było mi trzeba i to koniecznie w kolorach srebrnym, złotym, różowym i czarnym.

Kolczyki ściegiem brickstitch

Wykonałam je ściegiem brick stitch i bardzo go polubiłam, więc będę z niego korzystać częściej. Sam wzór niestety już mój nie jest. Nie lubię kopiować, pomijając fakt iż jest to niezgodne z prawem, ale jeśli ktoś udostępnia jakiś wzór, który mi się spodoba niekiedy skorzystam. Aczkolwiek zawsze wolę wymyślać biżuterię sama, z gorszym lub lepszym efektem końcowym.

Kolczyki ściegiem brickstitch

Wzór zaczerpnęłam z bardzo fajnej strony, link tutaj. Wygląda na to, że dziewczyna udostępnia całe mnóstwo świetnych wzorów i wydaję mi się, że jeszcze nie raz będę tam zaglądać. Muszę powiedzieć, że z kolczyków jestem bardzo zadowolona, co jest ogromnym postępem, bo ten kto zagląda tu regularnie wie, że z moich prac jestem dumna rzadko, żeby nie powiedzieć wcale. A tu proszę, pasują idealnie do mojej wielkanocnej stylizacji, która –  z góry uprzedzam – nie jest różowa 😉 (Niech Was ten róż w kolczykach nie zwiedzie, osobiście nic do różu nie mam, dopóki człowiek nie wygląda jak lalka Barbie:))

Kolczyki ściegiem brickstitch

Do zrobienia kolczyków użyłam koralików Toho w rozmiarze 11/0 (złote, różowe, czarne) i rocaille w tym samym rozmiarze (srebrne). Kolejny raz dałam radę bez koralików miyuki a tańsze odpowiedniki świetnie się spisały.

Kolczyki ściegiem brickstitch

W takim razie jeden punkt na liście przygotowań przedświątecznych mam odhaczony, czas na kolejne…ale muszę przecież jeszcze się podleczyć ;). Pozdrawiam Was ciepło i życzę zdrowych świąt Wielkiejnocy 🙂

Kolczyki ściegiem brickstitch

You may also like