Czarny kot broszka – Czarno to widzę

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu

Wbrew pozorom nie będę wam dzisiaj streszczać noweli Edgara A. Poe, ale szczerze polecam, jeśli ktoś jeszcze nie czytał. Oj koty to przebiegłe i złośliwe stworzenia, a uwierzcie mi – mówię z autopsji… Nie będzie też nic o Sylwestrze, sylwestrowych szaleństwach i przygotowaniach do szaleństw, tego mamy wkoło aż nadto, przynajmniej w moim odczuciu.

Powracam ostatni raz w tym roku, a tak się składa, że dokładnie rok temu stworzony został ten blog. Podejrzewam, że to dobra chwila na podsumowania oraz wnioski, ale dzisiaj pozostańmy przy zdmuchnięciu świeczek… znaczy się świeczki:

Pierwsza rocznica bloga

…. i przejdźmy do rzeczy: zniknęłam na parę ładnych miesięcy i chciałabym rzec, że porwała mnie praca lub inne duże przedsięwzięcie nad którym przez ten czas pracowałam, ale niestety powiedzieć tak nie mogę… Pochłonęły mnie problemy zdrowotne, ale bez obaw, lekarze twierdzą, że jeszcze pożyję… i z tym pozytywnym akcentem kołaczącym mi się po głowie, popadłam w eskapizm. Jego namacalnym rezultatem jest ten oto kot broszka:

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu2

To moja pierwsza broszka, którą wykonałam w technice haftu koralikowego, użyłam koralików rocaille, toho, a na ogon zwierza fire polish, wszystkie w kolorze czarnym – swoją drugą trudno to przeoczyć 😉 Tył podkleiłam skórką ekologiczną, a wszystko wykończyłam tradycyjnie ściegiem cegiełkowym. Szczerze przyznam, że głowiłam się trochę nad ogonem, ostatecznie został wykonany z drucika, na który nawlekłam koraliki – ogon kota musi być w ciągłym ruchu, czyż nie? Muchy zabraknąć nie mogło, bo to nie byle jaki kot, to kot – elegant.

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu

Spytacie czemu kot i dlaczego akurat czarny? Koty uwielbiam, a czarny na przekór przesądom i ciągłej walce z pechem. Przecież wszyscy wiedzą, że jak czarny kot przebiegnie nam drogę to nieszczęście gwarantowane. W przesądy nie wierzę, ale nie raz kusi mnie, żeby chwilę w domu posiedzieć jak po coś się wrócę. A teraz jak to mawiamy w naszej pięknej polszczyźnie:   ENJOY!

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu

kot-broszka-haftowany-koralikami-na-filcu

Wpis dedykuję wszystkim kotełom 🙂 A wam życzę:

szczesliwego-nowego-roku2

You may also like