Coś z niczego – naszyjnik boho

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego

Jestem typem człowieka, który wyrzuca niepotrzebne lub stare rzeczy z rozwagą, bo przecież nigdy nie wiadomo co i kiedy może się jeszcze przydać. Ale spokojnie mój dom jeszcze nie przerodził się w ogromne śmieciowisko, więc nałogowym zbieraczem jak na razie nie jestem, może jedynie przydomowym chomikiem;) Często jest mi po prostu szkoda pozbywać się niektórych rzeczy od tak, przecież zawsze można im dać drugie życie, prawda?

output_dJCOIj

 Kilka dni temu robiłam porządki w moich koralikowych skarbach, a uwierzcie mi, że porządki można by było robić tam minimum raz na tydzień a i tak zawsze znajduję coś nowego co mnie zaskakuje swoją obecnością. Niestety cztery dni po porządkach już nie pamiętam do którego pudełeczka wrzuciłam daną rzecz i jestem gotowa żeby porządki zacząć od nowa…a tak w ogóle to dochodzę do wniosku, że dużo rzeczy mi brakuje i przyszedł najwyższy czas na nowe zakupy koralikowe:) Właśnie podczas ostatnich porządków natrafiłam na starą mulinę, bardzo starą… bo zakupiłam ją jakieś 13 lat temu, kiedy próbowałam swoich sił w hafcie krzyżykowym, jakoś się nie polubiliśmy, więc pracy nie dokończyłam, ale mulina została, bo szkoda mi jej było wyrzucić…i szkoda jest mi nadal, więc postanowiłam ją wykorzystać. Pod ręką miałam również niezużyte resztki skręcanego sznurka, który pozostał po robieniu tego naszyjnika. W oko rzucił mi się również drut jubilerski, który kiedyś kupiłam, bo uznałam, że może się przyda, a w efekcie leżał sobie nietknięty do dzisiaj. Materiały są, pomysł… jest! Działamy! Pokażę wam jak zrobiłam szybki, prosty naszyjnik z niczego. To trochę tak jak chcecie zrobić coś do jedzenia, otwieracie lodówkę a tam wiatr hula, ale bierzecie co zostało i zawsze jakiś posiłek jest. Tak i tu, miałam jakieś resztki materiałów, nawet kolorów nie dobierałam, musiałam robić z tego co było.

CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE: 

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-potrzebne materiały

  1. resztki muliny  
  2. sznurki skręcane lub inne sznurki, które również możecie ze sobą połączyć  
  3. drucik jubilerski lub przekładki, ja akurat tych ostatnich nie miałam
  4. łańcuszek 
  5. końcówki 
  6. karabińczyk  
  7. ogniwka  
  8. klej – do wklejenia końcówek
  9. obcążki – przecinak do drucika
  10. nożyczki – do odcinania muliny

Zaczynacie od dobrania długości swojego naszyjnika, mój składa się z 3 sznurków i każdy jest innej długości. Wymierzyłam je na oko, najdłuższy ma ok 90 cm, średni ok 82 cm a najkrótszy 76 cm. Końcówki sznurków zabezpieczyłam klejem, żeby mi się nie postrzępiły.

Następnie każdy ze sznurków zaczęłam okręcać muliną, ściśle ale nie za bardzo, tak aby nie było widać sznurka.

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-nawijanie muliny Pamiętajcie, żeby końcówkę muliny okręcić resztą muliny a na końcu zrobić supełek z muliny lub końcówkę muliny delikatnie przykleić klejem do sznurka ewentualnie zacząć owijać mulinę drucikiem a następnie obciąć niepotrzebną resztę – ja wybrałam ten trzeci sposób.

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-nawijanie drucikaDIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-obcinanie zbędnej mulinyTak czy owak , jakikolwiek sposób wybierzecie, nie będzie to widoczne bo mulina z obu stron będzie zabezpieczona drucikiem. Na nałożoną mulinę okręcacie z każdej strony tyle drucika ile wam odpowiada.

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-pierwszy drucik skończony

I tak kontynuujecie z innymi sznurkami.

Na samym końcu za pomocą kleju umieszczacie wszystkie 3 sznurki w końcówce, z jednej i drugiej strony naszyjnika, przymocowujecie ogniwka, karabińczyk, łańcuszek i gotowe!  

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-zakładanie końcówek

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego-nałożenie końcówek

Dzisiejszy naszyjnik nazwałam naszyjnikiem boho, bo właśnie ten styl mi przypomina. Jak za chwilę zobaczycie miał on zaszczyt zaprezentować się na modelce 🙂

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego

DIY naszyjnik boho ze skręcanych sznurków, muliny i drucika jubilerskiego

A poniżej wersja skrócona tutorialu:  

tutorial -WERSJA SKRÓCONA

You may also like