Biżuteria robocza czyli skromnie czy na bogato?

sznur szydełkowo-koralikowy2

Prawda jest taka, że kobiety kochają biżuterię, czy to bransoletki, pierścionki, kolczyki czy naszyjniki, wszystkie razem czy też każdy z osobna, potrafią dodać każdej z nas blasku, ożywić i zmienić stylizację.

Prawda jest też taka, że nosimy różnego rodzaju biżuterię w zależności od okazji. Często jak przeglądam prace mistrzyń koralikowania, a w moich oczach jest to m.in. Svetlana Samete, to mimo, że podziwiam jej prace niejednokrotnie z otwartą buzią, to nieraz mówię sama do siebie: niesamowite! sztuka sama w sobie, jednak czy sprawdziłyby się jako biżuteria codziennego użytku?

No, nie wiem…niezaprzeczalnie są cudowne i jest na co popatrzeć, jednak czasami mam wrażenie, że te naszyjniki są tak bogate, że trzeba by było je nosić nago 😉 Aczkolwiek nie generalizuję, każdy ma swój gust oraz styl i na codzień równie dobrze może się nosić na bogato. Ja jak na razie zostanę przy prosto i skromnie na codzień. Oto dobre zaanonsowanie dzisiejszego naszyjnika. Zrobiony został w prezencie dla zapracowanej i eleganckiej kobiety. Nie spodziewałam się, że sznur szydełkowo-koralikowy może naprawdę dobrze prezentować się w jednolitym kolorze, a jednak. Zgodnie z życzeniem pasuje praktycznie do wszystkiego. Użyte koraliki to Toho 11/0, w kolorze gold-lined crystal, w słońcu wyglądają niesamowicie,

zobaczcie sami:

sznur szydełkowo-koralikowy2

sznur szydełkowo-koralikowy2

sznur szydełkowo-koralikowy2

 

You may also like

 • Masz rację co do tych wielkich kolii jest tam tego wszystkiego za dużo i nie wiadomo na co patrzeć. Bardziej wolę takie proste rzeczy jak np. twój naszyjnik 😉
  Pozdrawiam serdecznie.
  P.S.
  Od teraz zapraszam na moją nową stronę http://www.namalowane.pl i na bloga http://www.namalowane.pl/blog 😉

  • Dzięki! Na stronkę rzecz jasna wpadnę:)

 • Biżuteria Svietlany Samete jest rzeczywiście przepiękna. Może i chciałabym mieć w swojej kolekcji jedną sztukę na jakąś specjalną okazję, ale zdecydowanie nie jest to dla mnie biżuteria na co dzień. Natomiast co do Twojego naszyjnika- jest naprawdę cudny. Jego siła tkwi w prostocie, a przy okazji pasuje zapewne i do stroju formalno-urzędowego na co dzień do pracy, i do fajnej klasycznej sukienki na obiad lub wieczorne wyjście.

  • Zgadzam się w 100% 🙂