Biżuteria raz, dwa, trzy czyli kolczyki etno

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Ostatnio zauważyłam u siebie niewielką „anomalię”. Kiedy potrzebuję biżuterii na szybko, bo akurat nie mam nic kolorystycznie i stylowo pasującego do np. nowo zakupionej sukienki, to nie lecę do sklepu w jej poszukiwaniu tylko od razu gorączkowo myślę jaką zrobię, z czego zrobię i czy dysponuję wystarczającą ilością czasu na jej wykonanie.Image result for kobieta memy

No cóż… zazwyczaj materiały mam, pomysły jakieś się znajdą, ale ot odwieczny dramat! czasu brak… ale czemu się tu dziwić jak biżuterię chcę mieć na pojutrze?

Nawet najsprytniejszy rękodzielnik cudu nie sprawi, a na pojutrze to mogę mieć co najwyżej chińską biżuterię ze stojaka w Rossmanie.

Teraz, bogatsza w nowe doświadczenia planuję zrobienie biżuterii z dwu- a nawet 3 tygodniowym wyprzedzeniem i jak na razie się udaje. Chociaż czasami trafiam również na fajne tutoriale, które robi się szybko, łatwo i przyjemnie. Nie twierdzę, że zajmuje mi to 15 minut, ale gdzieś do trzech godzin się wyrabiam. Dzisiejsze kolczyki miały być w stylu etnicznym, ale realizacja pomysłu jaki wymyśliłam zajęłaby mi parę dni, a tyle czasu nie miałam. Z pomocą przyszedł mi internet, gdzie znalazłam ten oto tutorial. Kolczyki zrobiłam w jeden wieczór z przerwami. Sukces i dobry humor, bo następnego dnia miałam już co na siebie włożyć.

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Jak niewiele potrzeba kobiecie do szczęścia!

Kolczyki są dziecinne proste w wykonaniu a i efekt zadowalający. Do ich wykonania użyłam koralików rocaille, trochę bez przekonania, bo w końcu mamy tam brick stitch. Wypadałoby mieć miyuki albo toho, ale tylko rocaille miałam w odpowiednich kolorach. Chcąc nie chcąc zrobiłam z tego co miałam i muszę powiedzieć, że efekt jest zadowalający. A, że zbliża się wiosna a ja mam deficyt wiosennej biżuterii, trzeba będzie zrobić parę rzeczy na już, więc do dzieła!

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Kolczyki etniczne z koralików ściegiem brick stitch4

Do następnego! 🙂

 

 

You may also like

 • Basia

  Wyszły świetnie 🙂 I jak sama udowodniłaś, nie tylko te znane koraliki się nadają. Ja na przykład, zależnie od projektu, lubię też koraliki Preciosy, które potrafią być równiejsze od Toho.

  • Dziękuję 🙂 bardzo mi miło 🙂 A rocaille to właśnie czeska preciosa 🙂 czyli widzę, że nie tylko ja zamieniam na tańsze odpowiedniki 🙂

 • Adzik tworzy

  Ale ślicznie wyszły! 🙂 Marzą mi się takie od dawna, ale jakoś nie mogę ostatnimi czasy przysiąść na dłużej przy koralikach (tak naprawdę zdradzam je z szyciem ;).
  Dzięki za link do instrukcji, obym mogła z niego w najbliższym czasie skorzystać! 🙂

  • 🙂 a zdradzaj je z szyciem ile chcesz, bo szycie wychodzi ci rewelacyjnie 🙂 a jak czasami patrzę na Twoje szyciowe uszytki i przeróbki to wtedy sobie myślę: żeby ja tak umiała 🙂

 • Super! Wyszły etnicznie i bardzo wiosennie 😉

  • Dziękuję 😊 takie mniej więcej było założenie 😉

 • Sowiarnia

  Śliczne kolczyki 🙂 Jak tylko je zobaczyłam, to pomyślałam, że idealnie pasowałyby mi do jednej sukienki… której nigdy nie miałam na sobie, bo właśnie odpowiedniej biżuterii brak, ech 😉

  • 🙂 Ach te kobiety 😉