Bardzo nieświąteczny projekt – pająk z koralików

Spider made from beads

Wszędzie jajeczka, pisanki, króliczki i baranki, słowem świątecznie, kolorowo, rodzinnie i wiosennie, nawet pogoda dopisała:) a u mnie…hmmm…u mnie wygląda jakby Halloween powróciło;)

Nie, to nie tak, chciałam wam pokazać jeden z moich początkowych projektów. Pająk powstał z koralików i drucika jubilerskiego a jego odwłok z minerału – lawy wulkanicznej. Postanowiłam go zrobić z czystej ciekawości, kiedy natknęłam się na ten oto foto tutorial. Wiecie jak to jest jak się coś zaczyna, chcecie spróbować wszystkiego na co się natkniecie i wszystko w tym samym czasie;) Sam pająk miał pierwotnie być kolczykiem lub wisiorkiem. Zmarnowałam trochę drucika, bo łatwo nie było, ale tak to jest zawsze gdy robimy coś po raz pierwszy, potem jakoś poleciało już z górki. Dzieło sztuki to nie jest, ale jest, powstał i mogę się nim z wami podzielić, poza tym zainspirowało mnie to do podjęcia pewnej inicjatywy.

Jak każda osoba początkująca, kiedy chcę coś zrobić, a nie wiem jak się do tego zabrać i od czego zacząć, szperam w internecie w poszukiwaniu tutoriali, bo tylko tak jestem w stanie sama opanować jakąś nową koralikową umiejętność. Niestety tutorial tutorialowi nierówny. Często jest tak, że jedną część pracy jestem wykonam przy pomocy jednego tutorialu ale już dalszej części w nim przedstawionej nie rozumiem, więc szukam dalej aż znajdę inny tutorial, który przedstawia tą część w jaśniejszy sposób. Co oczywiście nie znaczy, że ten pierwszy do niczego się nie nadawał, doceniam każdy zamieszczany przez rękodzielników tutorial, bo jest on kopalnią wiedzy, każdy z nich wnosi coś innego i w inny sposób wyjaśnia zrobienie danej rzeczy. Poza tym musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że osoby które są już w czymś dobre i chcą pokazać lub nauczyć innych tego co umieją, często pomijają pewne kroki nieświadomie bo są one dla nich po prostu oczywiste, a dla laików wręcz odwrotnie. Sama jestem dopiero na początku koralikowej przygody, więc przede mną sporo tutoriali do przejrzenia, ściegów i technik do opanowania, dlatego postanowiłam rozpocząć serię TUTORIALOWO – w której będę podejmowała wyzwania stworzenia nowych projektów przy pomocy znalezionych tutoriali, a potem w zależności od rezultatów osiągniętych dzięki danemu tutorialowi i jego przydatności, postaram się je obiektywnie ocenić i ewentualnie polecić. Mam nadzieję, że okaże się to dla was pomocne i zaoszczędzi sporo czasu na przeglądaniu internetów:) Pozdrawiam i zapraszam wkrótce!

Spider made from beads

Spider made from beads

Spider made from beads

You may also like